مجله طا جواهراولین و تنها مجله تخصصی طلا جواهر، نقره، ساعت و آنتیک درایران


آموزشیسبک زندگیطراحی و ساختکسب و کار

تجلی الماس

گرامیداشت ۷۵ سال سرسپردگی به شکوه و تجمل

در کمتر از سه دهه، سيندي يونگ، مدير عامل و رئيس هيات مديره ساعت و جواهرات “امپرور” شرکت را به درستي هدايت کرده و در صنايع خرده‌فروشي جواهرات و ساعت شهرت نام را حفظ نموده است. پس از پيوستن به شرکت در سال ۱۹۹۹، يونگ نه تنها به جواهرات امپرور جهت داد، بلکه به آن روح و هويت بخشيد.
با ورود به هفتاد و پنجمين سال فعاليت اين شرکت، آخرين مجموعه جواهرات “آتليه سيندي يونگ” مفتخر است از اشتياق اين کارآفرين باهوش و روح خلاقانه پشت آن رونمايي کند.

اين مجموعه الهام گرفته از تحصيلات، سفرها و دانش يونگ درباره جواهرات است. قطعات به معناي واقعي کلمه نشانگر تجارب و خاطرات وي مانند پروانه‌هاي رنگارنگ والس و سرزمين‌هاي برفي اروپاي شمالي که با قرار دادن نامتقارن الماس‌ها و ياقوت کبود ايجاد مي‌شوند است.

يونگ مي‌گويد: «براي اينکه تجربه خود را اغنا کنم، هميشه به مناطق مختلف جهان سفر مي‌کنم تا به کاوش در چيزهاي جديد پردازم، ديدگاه‌هاي خود را گسترش مي‌دهم و به دنبال الهام‌هاي جديد باشم. از مناظر طبيعي، صنايع دستي مختلف از سرتاسر جهان و هنرهاي خياباني، تمام جزئياتي که در زندگي روزمره خود مي‌بينم مي‌تواند تبديل به تصويري زيبا در ذهن من شود و آنها را به طرح‌هايي تبديل مي‌کنم که قلب را نوازش کنند.»

جواهرات رقصنده مهتاب، شما را به خاطرات محسور در زمان و فضا مي‌برد.

مرواريدها، که گمان مي‌رود اشک‌هاي خداي ماه باشد، به همراه ياقوت کبود آبي خيره‌کننده، تداعي‌کننده تصوير آسمان نيمه شب است. گردن‌آويز با وجود حالتي همچون دختري دامن‌پوش و رقصان در شب، تصويري زنانه مي‌دهد. الهام‌بخش اين نقش ممکن است شاعرانه باشد، اما در عين حال ترکيبي متمايز از مد فعلي و حساسيت‌هاي طراحي نيز باشد.

elahyeh-115-116-talajavaher-magazine

در بزم خيره‌کننده، هنر يونگ با مهماني‌ها و جشن‌هاي پر زرق و برق غرب، خصوصا لباس عروس‌هاي زيب که مرکز توجه همگان هستند، تحريک مي‌شود. ويژگي‌هاي طراحي مانند گل‌ها، روبان‌ها، چاقوها و طرح دامن به همراه زمردهاي کابوچون و رشته‌هاي منجوق کاري بسيار تحسين برانگيز هستند. جواهرات درست مانند منبع الهام آنها احساس خاص بودن براي فردي که آنها را پوشيده ايجاد مي‌کنند.

مجموعه دانه برف درخشان از شکوه فريبنده ياقوت کبود آبي و استحکامي ‌‌از طرح‌هاي نامتقارن استفاده مي‌کند. يونگ مي‌گويد: «ياقوت کبود آبي به عنوان سنگ اصلي استفاده شده و با الماس‌هاي سفيد بي‌عيب و نقس کامل مي‌شود. اين دو سنگ قيمتي هميشه نمادي از عشق بوده و ترکيب آنها تداعي‌کننده عشقي افسانه‌اي در سرزمين‌هاي برفي اروپاي شمالي خواهد بود». از طرفي ديگر، عشق يونگ نسبت به رنگ‌هاي پر جنب و جوش در مجموعه‌هاي پروانه‌هاي جنبان ديده مي‌شود. يونگ در اين طرح‌ها مخصوصا از سنگ‌هاي قيمتي رنگارنگ استفاده کرده تا با هر حرکت فردي که آنها را مي‌پوشد، به نظر پروانه‌هايي در حال حرکت و زنده باشند.
براي يونگ جواهرات چيزي بيش از اکسسوري است. هر تکه حامل يک موهبت، نويد و يا حتي افسانه‌اي است که به نسل‌هاي بعدي منتقل خواهد شد.

نمایش بیشتر

مجله طلا و جواهر

تنها مجله تخصصی بین المللی طلا جواهر، نقره، ساعت و آنتیک درایران با موضوعات هنری، علمی، خبری ، آموزشی با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا