مجله طا جواهراولین و تنها مجله تخصصی طلا جواهر، نقره، ساعت و آنتیک درایران


برندهاطراحی و ساخت

برند موفق فابرژه

فابرژ، بزرگترین هنرمند جواهرساز جهان، جواهرات، ساعت‌های لوکس و اشیاء هنری بی‌نظیری را تولید می‌کند و همچنین سفارشات ویژه‌ای را برای مشتریان بین‌المللی با ذائقه‌ی خاص انجام می‌دهد.

از تأسیس آن در سال ۱۸۴۲، فابرژه همواره نامی استوار در زمینه جواهرات بوده است، از زمانی که پیتر کارل فابرژه به عنوان جواهرساز رسمی دوران امپراتوری روسیه انتخاب شد؛ این خانه‌ی مشهور جواهرات و اشیاءی بی‌نظیر، از جمله مجموعه‌ی افسانه‌ای از تخم‌های عید پاک امپراتوری به شکل بزرگ و خلاقانه را خلق کرد.

پیتر کارل فابرژه به خاطر استفاده‌ی زیبا و هنری از رنگ، بهره‌گیری از ویژگی‌های منحصربه‌فرد سنگ‌های قیمتی و خلق پالت‌های میناکاری شده زیبا شناخته می‌شد. شهرت جهانی او، خاندان‌های سلطنتی، نجیب‌زادگان، تایکون‌ها، صنعت‌گران و هنرمندان هوشمند نه تنها در پاریس، مسکو و لندن بلکه در آمریکا و شرق دور را به خود جلب کرد و به عنوان بهترین برند هدیه مشهور شد.

در سال ۱۹۱۷، انقلاب روسیه پایانی ناگهانی به سلسله‌ی رومانوف و خانه‌ی فابرژه داد. این شرکت ملی ‌شد، تمامی تولیدات آن متوقف شد و پیتر کارل فابرژه و خانواده‌اش از روسیه فرار کردند.

پس از درگذشت بنیانگذار در سوئیس، وراث فابرژه حقوق استفاده از نام فابرژ را از دست دادند. در اکتبر سال ۲۰۰۷، تاریخ به نقطه‌ی شروع خود بازگشت، زمانی که فابرژه با مالکیت و سرپرستی جدید، اعلام کرد که نام فابرژه با خانواده‌ی فابرژه دوباره تجدید اتحاد خواهد کرد. این اقدام فصل جدیدی را در داستان جذاب فابرژ به راه انداخت و مبنایی برای احیای کامل نام و فلسفه‌ی فابرژ فراهم کرد، هماهنگ با ارزش‌ها، زیبایی‌شناسی و روح اصلی آن.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا