مجله طا جواهراولین و تنها مجله تخصصی طلا جواهر، نقره، ساعت و آنتیک درایران


آموزشیاخبارصنف طلا و جواهر

انواع زمرد، گوهر سبز جهانی

زمــــردها گوهــــــر های قیمتــــــــی بسیار ارزشمندی هستند که به دلیل رنگ سبز زنده خود شناخته می شوند که بسته به محل استخراج سنگ می تواند متفاوت باشد. در این پست، مهم‌تریـــــــــــن تولیدکنندگـــــان زمــــــــرد جهان از جمله کلمبیا، برزیل، زامبیا و زیمبابوه را بررسی خواهیم کرد.

زمرد کلمبیایی

کلمبیا به عنوان بزرگترین تولید کننده زمرد در جهان شناخته می شود و زمردهای کلمبیایی به دلیل رنگ سبز غنی و پررنگ خود بسیار مورد توجه هستند. ذخایر زمرد این کشور در دامنه شرقی رشته کوه های آند قرار دارد و قرن هاست که استخراج می شود.یکی از دلایلی که زمردهای کلمبیایی بسیار ارزشمند هستند، رنگ منحصر به فرد آنهاست. زمردهای کلمبیایی به دلیل رنگ سبز خالص گرمتر و تندتر خود شناخته می شوند که توسط کروم و وانادیوم موجود در سنگ ایجاد می شود. رنگ زمردهای کلمبیایی می تواند از سبز مایل به زرد تا سبز تیره متغیر باشد، اما زمردهای بسیار با ارزش، سبز خالص و پررنگ با رنگ آبی کم رنگ هستند. یکی دیگر از دلایلی که زمردهای کلمبیایی بسیار ارزشمند هستند، شفافیت آنهاست.زمردهای کلمبیایی به دلیل کمیاب بودن و زیبایی، در صنعت جواهرسازی از ارزش بالایی برخوردار هستند. آنها اغلب در قطعات رده بالا مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند قیمت های بالاتری داشته باشند.

زمرد برزیلی

برزیل یکی از بزرگترین تولید کنندگان زمرد در جهان است که این گوهر قیمتی در مناطق مختلف در سراسر کشور یافت می شود.یکی از ویژگی های متمایز زمرد برزیلی رنگ آن است که می تواند از سبز روشن و روشن تا رنگ سبز مایل به زرد متغیر باشد. زمردهای برزیلی معمولاً رنگ روشن تری نسبت به زمردهای کلمبیایی دارند و اغلب دارای رنگ زردی هستند. رنگ زمرد برزیلی به دلیل وجود آهن در سنگ است که رنگ منحصر به فردی به آن می دهد که با زمردهای موجود در سایر نقاط جهان متفاوت است. زمردهای برزیلی نیز به دلیل شفافیت خود شناخته شده اند. در حالی که برخی از زمردهای برزیلی ممکن است دارای اجزاء باشند، بسیاری از آنها نسبتاً شفاف هستند. زمردهای برزیلی اغلب در اندازه های بزرگتر یافت می شوند.

زمرد زامبیا

زامبیا یکی از تولیدکنندگان پیشرو زمرد در جهان است و زمردهای زامبیایی به دلیل رنگ سبز پررنگ خود شناخته شده اند. زمردهای زامبیایی در چندین مکان در سراسر کشور از جمله معادن کافوبو و گریزلی یافت می شوند.ویژگی منحصر به فرد زمردهای زامبیایی رنگ آنها است که اغلب به عنوان سبز عمیق و پر جنب و جوش توصیف می شود. رنگ زمردهای زامبیایی معمولاً تیره تر از زمردهای کلمبیایی است و اغلب رنگ سبز مایل به آبی دارند. رنگ زمرد زامبیا به دلیل وجود کروم، وانادیوم و آهن در سنگ است. زمردهای زامبیایی به دلیل شفافیت استثنایی خود نیز شناخته شده اند. از نظر ارزش، زمردهای زامبیایی معمولاً ارزانتر از زمردهای کلمبیایی هستند اما گرانتر از زمردهای برزیلی می باشند.

زمرد زیمبابوه

زیمبابوه تولید کننده نسبتاً کوچکی از زمرد است، اما زمرد های موجود در این کشور به دلیل کیفیت استثنایی و ویژگی های منحصر به فردشان ارزش بالایی دارند. زمردهای زیمبابوه معمولا در معدن ساندوانا، واقع در منطقه جنوب مرکزی کشور یافت می شوند.یکی از ویژگی های متمایز زمردهای زیمبابوه یا ساندوانا رنگ آنهاست. زمردهای زیمبابوه از رنگ سبز روشن تا سبز روشن با تناژهای متوسط ​​تا تیره و توزیع رنگ یکنواخت متغیر هستند و اغلب دارای رنگ سبز مایل به آبی یا سبز مایل به زرد هستند. رنگ زمرد زیمبابوه به دلیل وجود وانادیوم و آهن در سنگ است. از نظر ارزش، زمردهای زیمبابوه معمولاً قیمت کمتری نسبت به زمردهای کلمبیایی یا حتی زمردهای زامبیایی دارند، اما ویژگی‌های با کیفیت استثنایی و کمیاب بودن آن‌ها، این زمرد ها را بسیار مورد توجه کلکسیونرها قرار می‌دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا