مجله طا جواهراولین و تنها مجله تخصصی طلا جواهر، نقره، ساعت و آنتیک درایران


برندهاطراحی و ساختفناوری روز

Mercedes-Benz Revolutionizes

Rear-wheel Steering in the 2021 S-Class

تاریخچه استفاده از سیستم فرمان‌پذیری چهار چرخ به دهه ۸۰ میلادی باز می‌گردد، زمانی که شرکت‌های خودروساز ژاپنی در مرحله تحقیق و توسعه استفاده از این سیستم قرار داشتند. امروزه در بسیاری از خودروهای مطرح جهان از این سیستم استفاده شده است.

اما نوآوری‌ها مرسدس بنز کلاس S، سیستم انقلابی فرمان چرخ عقب است که فرمان، تمام چرخ را به ابعادی کاملاً جدید هدایت می‌کند و تقریباً 15 درصد نسبت فرمان مستقیم به چرخ‌های جلو نسبت به نسخه‌های قبلی ارائه می‌دهد. همچنین یک زاویه چرخش 10 درجه برای محور عقب معرفی می‌کند. در مقایسه، چرخ‌های عقب دیگر خودروسازهای مطرح تنها ۲٫۸ درجه می‌چرخند و این موضوع در تصاویر منتشر شده از نسل جدید مرسدس بنز کلاس S نیز به وضوح دیده می‌شود.

جادو از یک موتور الکتریکی ناشی می‌شود که میله‌ای را از محور عقب با کمک کمربند محرک هدایت می‌کند. دوربین‌ها و حسگرهای فراصوت به سیستم کمک می‌کنند ‌که زاویه فرمان را با شرایط مربوطه تطبیق دهد.

در سرعت‌های بالاتر از 60 کیلومتر در ساعت، چرخ‌های عقب در همان جهت محور جلو حرکت می‌کنند تا ثبات را بهبود بخشیده و به حداکثر برسانند. همچنین باعث کاهش زاویه لغزش اضطراری، بدون به خطر انداختن دقت در فرمان می‌شود.

مرسدس بنز کلاس S در سرعت‌های بالا به طور قابل ملاحظه‌ای ایمن‌تر است و به لطف هماهنگ بودن فرمان جلو و عقب، از قابلیت و چابکی بالاتری برخوردار است.

برای کسانی که می‌خواهند از ویژگی فرمان عقب واقعاً لذت ببرند و احساس می‌کنند با پارک سریع و کارآمد در فضاهای محدود، فضا – زمان را تحریف می‌کنند، در اختیار گرفتن کنترل و کنترل کامل مانورهای پارک امکان‌پذیر و بسیار تشویق‌کننده است.

این فناوری جدید و زاویه چرخش چشمگیر 10 درجه باعث می‌شود نسخه 2021 مدلی افسانه‌ای و قابل مانورترین سدان لوکس مرسدس بنز باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا