مجله طا جواهراولین و تنها مجله تخصصی طلا جواهر، نقره، ساعت و آنتیک درایران


آموزشیطراحی و ساخت

Lucia van der Post Loves

Elizabeth Gage Jewellery

الهام از فرش‌های ایرانی در طراحی‌های الیزابـت گیـج

دنیای جواهرات پر از طراحان خلاق که هر یک از آنها دارای دیدگاه، چشم‌انداز و انرژی خاص خود هستند، در میان آنها، طراحانی نیز بی سر و صدا به راه متمایز خود ادامه داده‌اند، یکی از این طراحان خاص و برجسته “الیزابت گیج” است.

وی به دلیل طراحی انگشترهایش بیشتر مشهور است، در سال 1972 برنده جایزه بین‌المللی De Beers Diamonds برای انگشتر Agincourt شده است. او یک صنعتگر دقیق است و بیشتر با طلای 22 عیار کار می‌کند و انگشترهای او که تقریباً همه دارای مرجع طراحی تاریخی هستند، متمایز و ساده با نقوش مجسمه‌ای یا معمولاً با سنگ‌های قیمتی یا الماس ساخته شده است.

جواهرات او حال و هوایی کاملاً شگفت‌انگیز دارند. کسانی که جواهرات او را خریداری کردند، اذعان دارند که جواهراتی ارزشمند را به مجموعه خود اضافه کرده‌اند.

مجموعه جواهرات او به نام Agincourt بسیار طراحی قوی دارد و انگشتر Agincourt یکی از آنهاست.  الیزابـت گیـج می‌گوید: «طراحی آن از عشق او به فرش‌های ایرانی الهام گرفته شده است و او همچنان به استفاده از این موضوع در انگشترهای و دستبندهایی ادامه می‌دهد.

الیزابـت گیـج گرچه به دلیل انگشترهایش بیشتر مشهور است، اما در طراحی‌ها خود مجموعه‌های فوق‌العاده دیگری مانند گوشواره‌های مروارید و طلا، دکمه‌های سر دست طلایی، یک انگشتر آکوامارین و بسیاری را دارد. وی جوایز بی‌شماری از جمله MBE در سال 2017 را از آن خود کرد. برگزاری نمایشگاه کارهایش در موزه بریتانیا یک موفقیت بزرگ برای او بود که استقبال شایان توجهی از آن شد و فروش

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا