مجله طا جواهراولین و تنها مجله تخصصی طلا جواهر، نقره، ساعت و آنتیک درایران


اخبارصنف طلا و جواهر

نوسان قیمت طلا و سکه در محدوده معینی

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران بیان داشت: قیمت سکه صبح امروز قدری پایین آمد، اما افت آن احتمالا در واکنش به کاهش قیمت دلار بود.

محمد کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با پول نیوز اذعان داشت: بازار ارز و طلای تهران از روز گذشته وارد فاز نزولی شده است و نرخ ارز، قیمت طلا و قیمت سکه زمین خوردند. دلار آمریکا که در انتهای معاملات بازار ارز روز گذشته بر روی ۲۸ هزار و ۵۸۰ تومان قرار گرفت، در ابتدای معاملات امروز دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ مانند روز گذشته ریزش کرد و مرز حساس ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان را از دست داد و با ۲۸ هزار و ۲۷۰ تومان خرید و فروش شد. قیمت درهم ریزش کرد قیمت درهم در بازار ارز روز گذشته همگام با کاهش قیمت دلار عقب نشینی کرد. قیمت درهم در پایان معاملات دیروز بر روی ۷ هزار و ۷۸۰ تومان قرار گرفت. قیمت درهم امروز ۶۰ تومان ارزان شد و با ۷ هزار و ۷۲۰ تومان مبادله شد.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران توضیح داد: قیمت سکه صبح امروز قدری پایین آمد، اما افت آن احتمالا در واکنش به کاهش قیمت دلار بود. قیمت سکه امامی که عصر روز گذشته روی ۱۲ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان قرار داشت، ظهر امروز ۱۲ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان بود. با احتساب قیمت ۲۸ هزار و ۲۷۰ تومان برای دلار اندازه قیمت واقعی سکه ۱۲ میلیون و ۳۵۹ هزار تومان بدست می‌آمد و حباب قیمتی سکه ۱.۳۸ درصد به دست می‌آمد.

وی عنوان کرد: قیمت اونس طلا امروز دوشنبه نسبت به روز شنبه اندکی پایین رفت و با ۱۸۵۷ دلار معامله شد. در باز داخلی هم دیروز قیمت طلا ۱ میلیون و ۲۶۹ هزار و ۸۰۰ تومان را برای خود ثبت کرد، اما در بازار امروز ۶ هزار و ۷۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و با ۱ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۱۰۰ تومان مبادله شد. قیمت سکه صبح امروز قدری پایین آمد، اما افت آن احتمالا در واکنش به کاهش قیمت دلار بود. قیمت سکه امامی که عصر روز گذشته روی ۱۲ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان قرار داشت، ظهر امروز ۱۲ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان بود. با احتساب قیمت ۲۸ هزار و ۲۷۰ تومان برای دلار اندازه قیمت واقعی سکه ۱۲ میلیون و ۳۵۹ هزار تومان بدست می‌آمد و حباب قیمتی سکه ۱.۳۸ درصد به دست می‌آمد.

کشتی آرای اظهار داشت: آزادسازی منابع بلوکه شده و واکنش قیمت دلار از اخباری که توجه فعالان بازار را به خود جلب کرده بود و احتمالا در افت قیمت دلار موثر بود، می‌توان به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران در مورد آزادسازی منابع بلوکه‌شده اشاره کرد.
قیمت درهم در بازار ارز روز گذشته همگام با کاهش قیمت دلار عقب نشینی کرد.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اعلام کرد: قیمت درهم در پایان معاملات دیروز بر روی ۷ هزار و ۷۸۰ تومان قرار گرفت. قیمت درهم امروز ۶۰ تومان ارزان شد و با ۷ هزار و ۷۲۰ تومان مبادله شد. با ضرب کردن قیمت درهم در عدد ۳.۶۷۳ عدد ۲۸ هزار و ۳۵۵ تومان به دست می‌آمد که از قیمت دلار در معاملات امروز قدری بالاتر بود.

وی ادامه داد: اگرچه قیمت طلا و سکه برای چندین ماه در محدوده معینی در نوسان بود، اما حالا قیمت سکه ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است و هر گرم طلا هم به یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان رسیده است. افزایش قیمتی که در چند ماه اخیر بی‌سابقه بود. در هفته گذشته هم قیمت دلار روند صعودی داشت و به ۲۸ هزار و ۴۰۰ تومان رسید و هم قیمت طلای جهانی رکورد زد. دو عاملی که در کنار هم بر افزایش قیمت طلا و سکه در بازار ایران اثر گذاشت.

به گزارش پول نیوز؛ در آغاز هفته پیش رو معاملات طلای جهانی، اونس دوباره به مسیر صعودی خود بازگشت. تحلیل‌گران معتقدند مشکلات فعلی اقتصاد آمریکا و افزایش روزانه احتمال بروز رکودی تورمی، نه تنها در اقتصاد ایالات‌متحده، بلکه در بسیاری از اقتصاد‌های بزرگ، می‌تواند احتمال صعود طلا را دوچندان کند. تا جایی که تحلیل‌گران گلدمن‌ساکس بازگشت طلا به سقف ۲ هزار و ۸۸ دلاری طلا را دور از انتظار نمی‌بینند.

طبق گفته خطیب‌زاده؛ سه و نیم میلیارد دلار از منابع بلوکه شده ایران آزاد شده است و منابع متعددی در خارج از کشور داریم که در حال آزادسازی تدریجی آن هستیم. دلار آمریکا که در انتهای معاملات بازار ارز روز گذشته بر روی ۲۸ هزار و ۵۸۰ تومان قرار گرفت، در ابتدای معاملات امروز دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ مانند روز گذشته ریزش کرد و مرز حساس ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان را از دست داد و با ۲۸ هزار و ۲۷۰ تومان خرید و فروش شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا