مجله طا جواهراولین و تنها مجله تخصصی طلا جواهر، نقره، ساعت و آنتیک درایران


طراحی و ساخت

بازگشت سکه به کانال ۱۱ میلیون؟

دبیر اتحادیه طلا و جواهر گفت: برگشتن سکه به کانال ۱۱ میلیون بعید است سریع اتفاق بیفتد. در هفته‌های آتی ممکن است؛ اگر خبرهای سیاسی و اقتصادی خاصی در سطح دنیا نداشته باشیم و روند اونس جهانی نوساناتی نداشته باشد.
نادر بذرافشان، دبیر اتحادیه طلا و جواهر، در خصوص مالیات بر ارزش افزوده از سود و اجرت طلا گفت: در ۱۰ روز گذشته حدود ۵۰ دلار افزایش اونس جهانی داشتیم که این بازار داخلی ما را هم تحت تاثیر قرار داد و از لحاظ تقاضا برای خرید در رکود بودیم که شرایط بهتری برای خرید صورت پذیرفت.
وی ادامه داد: نوسانات و افزایش قیمت دلار در بازار ارز مزید بر علت روند افزایشی قیمت طلا شد. روز گذشته حدود ۵ دلار کاهش اونس جهانی و حدود ۳۰۰ هزار تومان کاهش قیمت ارز داشتیم، باتوجه به اثرگذار بودن بازار داخلی ازر بر قیمت سکه و طلا اگر این نوسانات و کاهش روند ارز ادامه داشته باشد احتمال پایین آمدن قیمت سکه و طلا وجود دارد.
بذرافشان گفت: با توجه به اینکه در سطح دنیا تا پایان سال میلادی افزایش اونس جهانی پیش بینی شده است، طبیعتا بازارهای داخلی همه کشورهای دنیا را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد اما بازار داخلی ما بیشتر تابع نوسانات ارز و عرضه و تقاضاست.
منبع: گسترش

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا