مجله طا جواهراولین و تنها مجله تخصصی طلا جواهر، نقره، ساعت و آنتیک درایران


برندهارویدادهاطراحی و ساختکسب و کار

LOUIS VUITTON

purchases world›s second-biggest diamond

لوئیس ویتون

خریدار دومین الماس بزرگ جهان

لوئیس ویتون (Louis Vuitton) دومین الماس بزرگ جهان، یک گوهر 1758 قیراطی معروف به الماس سولو (Sewelo) را خریداری کرده است. گزارش شده است که روز چهارشنبه خانه مد لوکس فرانسه، الماس را “میلیونی” خریداری کرده است زیرا برند تجاری خود را از کیف‌های دستی چرمی‌به جواهرات عالی تبدیل کرده است.

الماس سولو (Sewelo) در بوتسوانا در آوریل 2019 در معدن کارو (Karowe) و توسط شرکت الماس لاکارا (Lucara) پیدا شد. نام این سنگ قیمتی به معنای “کشف کمیاب ” در تسوانا (Tswana)است – یکی از زبانهایی که در بوتسوانا صحبت می‌شود.

پس از این خرید، برندکمپانی HB، با تولید کننده الماس آنتورپ (Antwerp)، همکاری خواهد کرد تا الماس را با برش و صیقل به سنگ‌های کوچکتر تبدیل کند که در مجموعه ای از جواهرات، بادریافت “هزینه پیش پرداخت غیرمادی” لوکارا و حفظ 50 درصد علاقه به الماس‌های صیقلی سولو (Sewelo)،ارائه می‌شود.

همچنین شرکت استخراج الماس گفت که پنج درصد از کل خرده فروشی‌های حاصل از این مجموعه “مستقیماً در ابتکارات جامعه محور به بوتسوانا سرمایه گذاری خواهد شد”.

گرچه در حال حاضر مشخص نیست که این برند لوکس برای خرید الماس چقدر پرداخت کرده، مایکل بورک، مدیر اجرایی لوئیس ویتون(Louis Vuitton)، به نیویورک تایمز گفت که قیمت “میلیونی” بود و “به اعتقاد من، برخی از رقبای من، “با خرید جواهر به اندازه توپ تنیس شگفت زده خواهند شد.

هیچ کس انتظار ندارد که ما چنین ارزشی برای جواهرات عالی قائل باشیم. ” وی گفت: “من فکر می‌کنم که این کار مقداری گیراتر است. صنعت را بیدارمی‌کند.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که لوئیس ویتون (Louis Vuitton)علاقه جدیدی به بازار جواهرات نشان داده است، به تازگی مدیر طراحی فرانسکا آمفیتیاتروف (Francesca Amfitheatrof) را به عنوان رئیس مجموعه جواهرات عالی خود استخدام کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا