مجله طا جواهراولین و تنها مجله تخصصی طلا جواهر، نقره، ساعت و آنتیک درایران


اخباررویدادهاصنف طلا و جواهرکسب و کار

اونس طلا به چهار هزار دلار می‌رسد؟/ بررسی عوامل دخیل در اوج گرفتن قیمت فلز زرد

کارشناسان اخیرا اذعان داشتند که با توجه به عوامل مختلفی همچون تولید واکسن ویروس کرونا و انتخابات ایالات متحده، قیمت طلا تا سه سال آینده ممکن است به کانال ۴هزار دلار در هر اونس نیز وارد شود.

به گزارش گروه نشریات طلا و جواهر ایران و به نقل از اقتصاد آنلاین  به گزارش CNBC به گفته تحلیلگران، قیمت طلا در سه سال آتی می‌تواند تا 4هزار دلار نیز پیش رود، اما عواملی همچون تولید واکسن ویروس کرونا و انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده در ماه نوامبر می‌تواند سرنوشت این فلز گران‌بها را تغییر دهد.

در سال جاری، طلا بالاترین رکورد خود را از سپتامبر 2011 تا کنون به ثبت رساند. سرمایه‌گذاران در حال روی آوردن به دارایی‌های امن هستند، زیرا این بیماری همه‌گیر هیچ نشانی از کاهش یافتن ندارد. قیمت طلا در هفته گذشته برای نخستین بار به بالای 2هزار دلار در هر اونس صعود کرد.

فرانک هولمز، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران جهانی آمریکا در روز دوشنبه به CNBC گفت: “مشاهده رسیدن قیمت طلا به 4هزار دلار بسیار آسان است.”

وی به تریلیون‌ها دلار مورد نیاز برای بسته‌های محرک اقتصاد ایالات متحده در طول بیماری همه‌گیر ویروس کرونا اشاره کرد و افزود که وزرای دارایی G-20 و بانک‌های مرکزی “به صورت متحد در کنار هم کار می‌کنند و همه آنها در حال چاپ تریلیون‌ها دلار هستند.”

“ما تا کنون به این اندازه شاهد چاپ پول توسط بانک مرکزی با نرخ بهره صفر نبوده‌ایم. در نرخ بهره صفر، طلا به یک دارایی بسیار جذاب تبدیل می‌شود.”

یک سیاست پولی انبساطی به طور کلی بدان معنی است که سرمایه‌گذاران به احتمال زیاد به عنوان یک دارایی بیشتر به دنبال طلا هستند. زمانی که بازده حقیقی کاهش می‌یابد، قیمت طلا بالا خواهد رفت و بالعکس. در چنین سناریویی، هزینه فرصت برای نگهداری طلا، یک دارایی بدون بازده، پایین‌تر است، زیرا سرمایه‌گذاران تمایل پیشین را ندارند که در غیر این صورت در دارایی‌های پربازده کسب می‌شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا