مجله طا جواهراولین و تنها مجله تخصصی طلا جواهر، نقره، ساعت و آنتیک درایران


اخباررویدادهاکسب و کار

ایران رتبه سوم استخراج بیت‌کوین در‌جهان

 یک مرکز تحقیقاتی که در زمینه ماینینگ ارز دیجیتال و بیت کوین فعالیت می‌کند، نشان داد که ایران با سهم ۸ درصدی، سومین کشور جهان در استخراج بیت کوین است.
یک مرکز تحقیقاتی که در زمینه ماینینگ ارز دیجیتال و بیت کوین فعالیت می‌کند، نشان داد که ایران با سهم ۸ درصدی، سومین کشور جهان در استخراج بیت کوین است.

به گزارش گروه نشریات طلا و جواهر ایران و به نقل از تجارت‌نیوز، یک مرکز تحقیقاتی که در زمینه ماینینگ ارز دیجیتال و بیت کوین فعالیت می‌کند، نشان داد که ایران با سهم ۸ درصدی، سومین کشور جهان در استخراج بیت کوین است.براساس گزارش پایگاه اطلاعاتیBitOoda 50 درصد ماینینگ ارزهای دیجیتال در جهان مربوط به چین است. علاوه بر این گفته شده که سهم ایالات متحده آمریکا به علت رشد مراکز استخراج بیت کوین به ۱۴ درصد رسیده است.در مقام‌های بعدی ایران،  روسیه و قزاقستان با سهم ۸ درصد، قرار گرفته‌اند. براساس این گزارش، میانگین هزینه برق ماینرهای بیت کوین ۳ صدم  دلار به ازای هر کیلووات است و هزینه میانگین استخراج یک بیت کوین برای هر ماینر ۵ هزار دلار است.هم اکنون قیمت روز هر بیت کوین ۹۱۲۸ دلار است. در همین حال افزایش مصرف برق و ثبت رکورد جدید مصرف در گرمای تابستان، بار دیگر موجب طرح هشدارهایی درباره استفاده ماینرها از برق ارزان کشاورزی و صنعت برای ماینینگ شده است.اگرچه سال گذشته هجوم ماینرها برای استفاده از برق ارزان موجب تصویب مصوبه‌ای شد که تعرفه برق ماینرها را معادل نرخ برق صادراتی (۳ برابر تعرفه برق خانگی) تعیین کرد اما گزارش‌ها حاکی است که همچنان در برخی مناطق ماینرها در حال استفاده از برق ارزان کشاورزی و صنعتی هستند.

منبع: تجارت نیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا