مجله طا جواهراولین و تنها مجله تخصصی طلا جواهر، نقره، ساعت و آنتیک درایران


آموزشیسبک زندگیصنف طلا و جواهر

رمز موفقیت در شرایط رکود اقتصادی و کاهش درآمد، فقط تحرک و فعالیت است.

گروه نشریات تخصصی طلا ، جواهر ، نقره ، ساعت و آنتیک ایران
مدرسه تجارت طلایی
کپی با ذکر منبع بلا مانع است

رمز موفقیت در شرایط رکود اقتصادی و کاهش درآمد، فقط تحرک و فعالیت است. اما در این شرایط چطور بفروشیم؟ متاسفانه بزرگترین اشتباهی که در بازار امروز اتفاق می افتد، توقف برنامه های تبلیغاتی فروشندگان است.
👈تحقیقات نشان می دهد کسانی که بیشتر دیده می شوند، موفق تر هستند. یک مثال ساده بزنیم: در تیم های ورزشی بازیکنی که بیشتر از همه دوندگی دارد، پاس گل می دهد یا گل می زند و امتیاز می گیرد، بیشتر دیده می شود و بالطبع از امتیاز ویژه تری نسبت به هم تیمی های خود برخوردار است. این دسته از افراد ناخواسته از استراتژی “تبلیغات پنهان” استفاده می کنند. این افراد خواسته یا ناخواسته برای خود تبلیغ می کنند و دیده می شوند. به طور حتم کسانی که دیده می شوند خریدار بیشتری دارند.
👈در شرایط بد اقتصادی ، تورم و رکود بازار، “دیده شدن” اصل بر ادامه ی حیات یک فروشنده است. دیده شدن در این شرایط بهترین روش برای فروختن است. اگر شما هم جزو فروشندگانی هستید که می خواهید بفروشید، باید تبلیغات کنید. روش تبلیغات بسته به کسب و کار شما متفاوت است:

1⃣تراکت یا آگهی در رسانه های مکتوب بهترین روش تبلیغات در کسب و کارهای کوچک است. شما با کمترین هزینه می توانید با چاپ آگهی در جراید، مشتری های زیادی به سوی خود هدایت کنید. اما متن آگهی شما باید حساب شده باشد.یک متن خوب می تواند بهترین مشتری ها را به سمت شما بکشاند.

2⃣به مشتریان خود پیامک و ایمیل بزنید و آنها را دعوت کنید تا از کالاهای حراجی و تخفیف دار شما دیدن کنند مشتریان در بدترین شرایط از خرید کالاهای تخفیف دار و حراج لذت می برند.

3⃣به مشتریان خود هدیه دهید.مثلا بگویید اگر 3 مورد از کالاها یا به مبلغی معینی از شما خرید داشته باشند یک کالا به انتخاب خودشان با تخفیف ویژه به آنها هدیه می دهید.

4⃣فروشگاه ها و کسب و کارهایی که از تبلیغات اینترنتی استفاده می کنند و خدمات خرید آنلاین دارند به مراتب موفق تر از فروشگاه های دیگر هستند.کالاهای خود را بصورت اینترنتی با شرایط ویژه بفروشید.مثلاً تحویل در محل رایگان بگذارید یا همراه کالای خریداری شده به مشتری اشانتیون بدهید.

5⃣کسب و کارهای امروز بدون داشتن فروشگاه اینترنتی حرفی برای گفتن نخواهند داشت. مشتری امروز می خواهد راحت خرید کند،تخفیف بگیرد و …. پس شما با دانستن خواسته ی مشتری در بدترین شرایط رکود هم می توانید بفروشید.

6⃣برای مشتریان ثابت خود جشن یا همایشی برگزار کنید. از مشتریان خود تقدیر کنید. در این بین می توانید بهترین کالاها را هم به مشتریان تان بفروشید.

7⃣از وجود شبکه های مجازی برای تبلغات خود استفاده کنید. بهترین مشتریها را می توانید در کانال ها و شبکه های مجازی پیدا کنید.

8⃣یادتان باشد 80 درصد مشتریان بر اساس احساس خود خرید می کنند نه نیاز!! اگر راه برانگیختن و فعال کردن حس خرید در مشتری را بیاموزید، خواهید دید چگونه سیل مشتریان به سوی شما جاری می شود.

👁بینش استراتژیک:
در شرایط رکود هم می توان فروخت؛ می توان اقتصاد خوبی داشت. به شرط اینکه همه ی مشکلات و موانع کار را به شرایط اقتصادی کشور ربط ندهیم!!
👌تدوین و برنامه ریزی یک استراتژی تبلیغاتی مفید برای کسب و کارمان، کمک می کند شرایط رکود اقتصادی را به راحتی پشت سر بگذاریم. به خاطر داشته باشید زمانی که ما دنبال مقصر می گردیم تا نفروختن و مشکلات کسب و کارمان را به مشکلات اقتصادی کشور ربط بدهیم، کسانی هستند که از فرصت ها استفاده می کنند و با برنامه ریزی تبلیغاتی و تدوین راهکارهای بازاریابی کالای خود را می فروشند.
⬅نکته ی مهم در ادامه ی حیات شما در دوران رکود و پسا رکود، پیدا کردن راهکار های فروش است. پس لطفاً به جای اینکه وقت خود را برای پیدا کردن مقصر در شرایط حاکم اقتصادی هدر دهید، با آینده پژوهی، برنامه ریزی و هدفگذاری دقیق، یا راهی بیابید یا راهی بسازید تا کسب و کارتان با نگاهی نو در تبلیغات دوباره شکوفا شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا