مجله طا جواهراولین و تنها مجله تخصصی طلا جواهر، نقره، ساعت و آنتیک درایران


کسب و کار

سرمایه گذاری در طلا

نکات برگزیده مطلب
  • دلايل سرمايه گذاری روی طلا
  • قابليت تبديل به پول نقد

جواب هميشه يکسان است: آری
طلا يک سرمايه پولی است که از اهميت بين‌المللی برخوردار است. دولت‌ها عمدتا حدود يک چهارم از کل طلای موجود در جهان را در تملک خود دارند.
عرضه طلا منحصر به طبيعت است. براي تهيه يک اونس باارزش طلا هزاران پوند سنگ معدن مورد نياز است. به همين دليل، با وجود استفاده از روشهای پيشرفته در استخراج، ميزان طلاي جديدی که هر ساله از معدن‌ها استخراج مي‌شود نسبتاً ناچيز است.

دلايل سرمايه گذاری روی طلا در طول تاريخ همواره ثابت باقی مانده است. عمده‌ترين دلايل عبارتند از:

۱- ثبات ارزش آن در طولانی مدت
۲- پايداری ارزش جديدترين ذخاير
۳- قابليت تبديل به پول نقد
۴- تنوع و توليد
۵- از بسياري جهات همان کارکرد پول را دارد، قابل حمل و قابل قسمت شدن است و وزن آن يک مقياس خوب برای واحد ارزی است.
۶- فناناپذير است، نسبتاً کمياب و نادر است و قابل قبول است. به عنوان وجه نقد، به راحتی قابل شناسايی و قابل است. هم در زمان کميابی و هم در زمان رونق پايدار و ماندنی است.
آينده تغيير می کند. طلا از دوران‌ها قبل تا کنون به عنوان يک پول بسيار جذاب و ايمن تثبيت شده است.

۷- طلا همچنان ارزش بلند مدتش را حفظ نموده است: برعکس اکثر پول‌های رايج از جمله دلار آمريکا و توليدات صنعتی، معمولا تنزل و افت داشته‌اند. به همين دليل است که طلا به عنوان سدی در برابر تورم و بی ثباتی و تنزل پول خريداری می شود و به همين دليل است که بسياری از سرمايه‌گذاران دنيا طلا را به عنوان (دارايی اصلی و نهايی) و مهمترين و امن‌ترين قسمت سرمايه‌گذاری شان می نگرند.
به بيان ديگر ارزش طلا، به طور قابل ملاحظه‌ای در طول زمان ثابت باقی مانده است.

elahyeh-115-116-talajavaher-magazine
قابليت تبديل به پول نقد

۸-طلا در زمره نقدترين سرمايه‌های جهان است. به سرعت در بازارهای دنيا قابل فروش است، ولی نمی توان گفت که شامل همه سرمايه‌گذاری هاي دنيا می شود.
اگر روش سرمايه‌گذاری شما محتاطانه يا جسورانه است طلا مي‌تواند يک نقش حياتی در تنوع سهم برای شما بازی کند. به همين دليل است که کارشناسان، به سرمايه‌دارها توصيه می کنند تا قسمتی از دارايی های خود را به صورت طلا نگه دارند. هدف از اين متنوع‌سازی، حفظ و نگهداري کل سهام در برابر بی ثباتی های ارزی مراحل مختلف انباشت دارايی است. نيروهای اقتصادی که قيمت طلا را برآورد می کنند متفاوتند و در بسياری از موارد مخالف نيروهايی هستند که ارزش اکثر سرمايه‌های مالی را برآورد می کنند.

طلا می تواند شما را به عنوان يک سرمايه‌گذار به طريق مختلف منتفع کند.

۹-طلا به عنوان يک ماده ارزشمند شناخته شده و بين‌المللی، يک ذخيره درازمدت است و در عين حال خريد و فروش آن در هر نقطه از جهان و در هر زمان ساده است. در پايان اين سوال مطرح مي‌شود که ايا اکنون زمان مناسبی براي خريد است؟

در مورد طلا جواب هميشه يکسان است… آری

نمایش بیشتر

مجله طلا و جواهر

تنها مجله تخصصی بین المللی طلا جواهر، نقره، ساعت و آنتیک درایران با موضوعات هنری، علمی، خبری ، آموزشی با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا