مجله طا جواهراولین و تنها مجله تخصصی طلا جواهر، نقره، ساعت و آنتیک درایران


آموزشیبرندهاطراحی و ساختکسب و کار

مراقبت از طلا و جواهر

آنچه مسلم است اگر طلا و جواهرات به حال خود رها شوند نه زنگ می زنند و نه دچار لکه می شوند، اما طلا و جواهری که همیشه همراه شماست ممکن است با عوامل خارجی نظیر چربی بدن، کف صابون، روغن غذا و غیره کثیف شود.
بنابراین برای اینکه یک طلای زیبا و درخشان داشته باشید باید راههای مراقبت و تمیز کردن آن را بدانید
قبل از استحمام یا شستشو با مواد شوینده ی شیمیایی طلا و جواهر را از خود جدا کنید. صابون و مواد شوینده ی شیمیایی می تواند طلای شما را مات و کدر کند که در این صورت احتیاج به شستشو و تمیز کردن مکرر پیدا می کند.

a gold wedding rings in a wooden box on the table


باید توجه کنید که طلا یک فلز حساس است که به راحتی دچار خش می شود، بنابراین قبل از استفاده از شوینده هایی که خاصیت خورنده دارند طلای خود را خارج کنید. کلر هم برای طلا بسیار مضر است و اگر طلا به طور دائم در معرض کلر قرار بگیرد مات و بدرنگ می شود. بنابراین قبل از رفتن به استخر حتما طلا را از خود جدا کنید.

با دقت بسیار با جواهرات خود به خصوص آنها که ظریف تر هستند برخورد کنید چراکه احتمال خم شدن یا از شکل خارج شدن آنها وجود دارد.

در صورتی که قطعه ی طلای شما درخشش خود را از دست داده باشد، با یک تکه دستمال نرم آنرا جلا بدهید. این کار ساده می تواند برای برگرداندن جلای طلای شما کافی باشد و احتیاج به انجام کارهای دیگری پیدا نکند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا