مجله طا جواهراولین و تنها مجله تخصصی طلا جواهر، نقره، ساعت و آنتیک درایران


آموزشیطراحی و ساختفناوری روزکسب و کار

ایران چندمین مصرف کننده طلا و جواهر در جهان است؟

طراحی طلا و جواهر از کهن ترین شاخه های هنری محسوب می شود که از دوران باستان مورد توجه عموم مردم، خصوصاً اشراف و ثروتمندان بوده است.
در گذشته استفاده از طلا و جواهر بیش از آنکه از جنبه ی زیبایی شناسی مورد توجه قرار گیرد، به لحاظ نمایش موقعیت اجتماعی و اقتصادی افراد اهمیت داشت و اشراف در تمامی جوامع، چه زن و چه مرد، استفاده از جواهرات و زیورآلات را امتیازی منحصر به خود می پنداشتند.
با ورود به دوره ی مدرنیته، از اهمیت مورد دوم کاسته شد و بهره مندی از زیبایی، ولو با فلزات و سنگ های کم ارزش، مورد توجه مردم قرار گرفت و در این بین، اهمیت هنر طراحی طلا و جواهر نیز بیشتر آشکار شد. این دیدگاه، موجب علاقه مندی و توجه روزافزون سایر اقشار اجتماعی به استفاده از زیورآلات گردید و رونق حرفه ی طراحی طلا و جواهر را در پی داشت.
امروزه بر اساس آمار رسمی، کشور ما ایران ششمین مصرف کننده ی طلا و جواهر در جهان است و این طور به نظر می رسد که بستر مناسبی برای فعالیت در این عرصه برای هنرمندان خوش ذوق و خلاق فراهم می باشد. طراحی طلا و جواهر با ورود ابزارهای تکنولوژی و نرم افزارهای مختلف، به یک دانش و مهارت آکادمیک تبدیل شده که در مدرسه، دانشگاه و آموزشگاه طراحی طلا و جواهر به هنرجویان و علاقمندان آموزش داده می شود. بنابراین کسی که قصد موفقیت در این حوزه را دارد، می بایست خود را برای یک مسیر طولانی و دانش محور آماده کند و صرفا به آموزش های تجربی اکتفا ننماید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا