مجله طا جواهراولین و تنها مجله تخصصی طلا جواهر، نقره، ساعت و آنتیک درایران


اخباررویدادهاسبک زندگیصنف طلا و جواهرکسب و کار

طوفان سخنرانی رئیس فدرال رزرو در بازار طلا/ افزایش انتظارات تورمی

رئیس بانک مرکزی از کنار گذاشته شدن هدف گذاری تورم خبر داد.
رئیس بانک مرکزی از کنار گذاشته شدن هدف گذاری تورم خبر داد.به گزارش سی ان بی سی، در یک تغییر سیاستی بزرگ بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد که با هدف حمایت از بازار کار و تقویت رشد اقتصادی، هدف گذاری تورمی قبلی خود را رها کرده و اجازه خواهد داد تا نرخ تورم با سرعت بیشتری افزایش پیدا کند.

به گزارش گروه نشریات طلا و جواهر ایران  به نقل از ایسنا، جروم پاول– رئیس بانک مرکزی آمریکا با اعلام این تصمیم گفته است که تحت سیاست گذاری جدید، نرخ تورم به تدریج از سطح هدف گذاری شده دو درصدی عبور خواهد کرد. این سیاست گذاری تورمی از سال ۲۰۱۲ تاکنون چارچوب اصلی سیاست گذاری های پولی و مالی فدرال رزرو بوده است.

انتظار می رود پس از کاهش نرخ بیکاری، بانک مرکزی دست به افزایش نرخ بهره بزند. یکی از نگرش های سنتی در فدرال رزرو مبتنی بر این بوده است که نرخ بیکاری پایین باعث رسیدن نرخ تورم به سطوح خطرناکی خواهد شد که به نظر می رسد این نگرش دست کم در مقطع فعلی کنار گذاشته خواهد شد.

پاول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه نرخ تورم بسیار پایین فعلی می تواند ریسک های محسوسی را متوجه اقتصاد کند، افزود: انتظار بسیاری از فعالان بازار در حال حاضر این است که نرخ تورم را به سمت بالا سوق دهد.

پاول هم چنین انتظارات تورمی را عاملی بسیار مهم در مسیر حرکت آینده اقتصاد دانست و افزود: از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۹ تاکنون بانک مرکزی موفق شده است تا نرخ تورم را زیر دو درصد نگه دارد اما اکنون بهتر است این حساسیت کنار گذاشته شود. پاول به جزئیات بیشتری در خصوص سیاست گذاری جدید بانک مرکزی آمریکا اشاره نکرد اما افزود که تورم در بلندمدت در محدوده دو درصدی حفظ خواهد شد.

پیس از این رابرت کاپلان- مدیر دفتر منظقه ای فدرال رزرو در دالاس گفته بود که نرخ تورم امسال آمریکا احتمالا عددی بین ۲.۲۵ درصد تا ۲.۵ درصد خواهد بود و بانک مرکزی قصد دارد اجازه عبور تورم از دو درصد را بدهد.

واکنش طلا به سخنان پاول

اونس طلا در دقایل اولیه فورا از سخنان پاول استقبال کرد. در عرض 30 دقیقه، بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی از 1940 دلار تا بالای 1970 دلار جهش کرد. با این حال، پس از این جهش‌ ناگهانی، بازار به شدت نوسانی شد. طلا پس از لمس سطح 1974 دلاری، بار دیگر مسیر را برگشت و به کانال 1940 دلار سقوط کرد؛ یعنی بازگشت به سطح مقاومتی که با قدرت شکسته بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا