اخباررویدادهاسبک زندگیصنف طلا و جواهرکسب و کار

پیش‌بینی قیمت طلا 25 آبان 99 / کاهش قیمت طلا ادامه دارد؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر  تهران می‌گوید: عدم خرید طلا توسط مردم باعث شده قیمت طلا ارزان شود. چنانچه تا پایان هفته حادثه غیر مترقبه‌ای رخ ندهد، کاهش قیمت طلا و سکه ادامه‌دار است.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: عدم خرید طلا توسط مردم باعث شده قیمت طلا ارزان شود. چنانچه تا پایان هفته حادثه غیر مترقبه‌ای رخ ندهد، کاهش قیمت طلا و سکه ادامه‌دار است.

به گزارش گروه نشریات طلا و جواهر ایران به نقل از  تجارت‌نیوز، قیمت دلار نسبت به آخرین معاملات روز پنج‌شنبه هفته گذشته حدود 200 تومان افت کرد و شنبه به کانال 26 هزار و 970 تومان رسید. همچنین قیمت انس جهانی طلا هم نسبت به آخرین معاملات در بازارهای بین‌المللی 20 دلار کاهش یافت.

همین دو مسئله باعث شد قیمت طلا در بازارهای داخلی 22 هزار تومان افت داشته باشد. سکه طرح جدید هم در نخستین معاملات هفته 630 هزار تومان ارزان شد.

حالا سوای افت قیمت دلار و کاهش انس جهانی چه عامل دیگری باعث شده قیمت طلا در بازار داخل ارزان شود؟ به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر، این روزها به دلیل نوسان قیمت طلا و ارز تقاضایی برای خرید طلاهای آب شده و سکه وجود ندارد. همین افت تقاضا مهم‌ترین دلیلی است که بازار طلا و ارز را وادار کرده روند تثبیتی داشته باشد. عدم خرید طلا توسط مردم باعث شده که قیمت طلا ارزان شود.

ابراهیم محمدولی معتقد است: چنانچه تا پایان هفته حادثه غیر مترقبه‌ای رخ ندهد، کاهش قیمت طلا و سکه ادامه‌دار است.

همچنین روز گذشته دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران هم اعلام کرد «در هفته پیش‌رو افت قیمت طلا ادامه‌ دارد. با کاهش چشم‌گیر انس جهانی طلا قیمت طلا در بازارهای داخلی بیشتر از شرایط فعلی ارزان می‌شود.»

انواع سکه چقدر ارزان شد؟

او با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای 18 عیار با 22 هزار تومان کاهش با قیمت یک میلیون و 200 هزار تومان معامله شد.

سکه طرح جدید نیز با کاهش 600 هزار تومانی نسبت به روز پنج‌شنبه با قیمت 12 میلیون و 500 هزار تومان فروخته شد این در حالی که روز پنج‌شنبه این سکه با قیمت 13 میلیون و 50 هزار تومان مورد داد و ستد قرار گرفته بود.

نیم سکه با کاهش 250 هزار تومانی با قیمت هفت میلیون تومان داد و ستد شد. ربع سکه نیز با کاهش 150 هزار تومانی با قیمت چهار میلیون و 700 هزار تومان فروخته شد.

قیمت سکه گرمی بدون تغییر با قیمت دو میلیون و 650 هزار تومان معامله شده است.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا نظارت بانک مرکزی در بازار ارز تقویت خواهد شد. مسلما آنچه فعالان بازار طلا می‌گویند چنانچه قیمت دلار در سراشیبی قرار بگیرد قیمت طلا و سکه ارزان خواهد شد.

منبع : تجارت نیوز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن