اخباررویدادهاسبک زندگیصنف طلا و جواهرکسب و کار

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 27 آذر 99 / سکه به زیر 12 میلیون تومان رسید

نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود فردا تقاضای چندانی برای خرید طلا وجود نداشته باشد اما ممکن است قیمت انس جهانی طلا تغییر کند

به گزارش  گروه تخصصی نشریات طلا وجواهر ایران به نقل از تجارت‎‌نیوز، امروز قیمت طلا و سکه افت کرد. هر چند که امروز تقاضا برای خرید طلا در بازارهای بین‌المللی افزایش یافته است و قیمت انس جهانی طلا 11 دلار گران شد اما کاهش 320 تومانی قیمت دلار باعث شد که قیمت طلا در بازار ایران چندان گران نشود.

فروشندگان طلا می‌گویند که امروز انس جهانی طلا با 11 دلار افزایش به قیمت یک هزار و 859 دلار رسید. قیمت دلار اما با 320 تومان کاهش با قیمت 25 هزار و 780 تومان معامله شد. آیا شیب کاهش قیمت طلا و سکه ادامه‌دار است؟

به گفته نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران، در آستانه سال نو میلادی قرار داریم به همین مناسبت تقاضای مردم جهان برای خرید طلا افزایش یافته است اما قیمت طلا در بازار ایران کاهش یافت. پیش‌بینی می‌شود فردا تقاضای چندانی برای خرید طلا وجود ندارد.

محمد کشتی‌آرای معتقد است: قیمت طلا فردا در بازارهای ایران روند ثابتی دارد. یعنی قیمت طلا ممکن است در محدوده یک میلیون و 131 هزار تومان داد و ستد شود.

امروز قیمت طلا در بازار ایران در حالی روند کاهشی داشت که روز گذشته رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفته بود: «با توجه به اینکه در آستانه شب یلدا قرار داریم و همچنین نزدیک شدن به ایام پایان سال، ممکن است افزایش میزان تقاضا روند قیمت طلا و سکه را تغییر دهد.»

نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: تقاضا برای خرید مصنوعات طلا زیاد نیست. فردا به دلیل تغییر برخی شاخص‌های کلان اقتصادی آمریکا همچنین افزایش یا کاهش شاخص سهام در بازارهای مالی ممکن است قیمت انس جهانی طلا تغییر کند.

انواع سکه چقدر افت کرد؟

کشتی‌آرای در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای 18 عیار نسبت به روز گذشته پنج هزار تومان افت کرد و با نرخ یک میلیون و 131 هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید هم با 280 هزار تومان کاهش به قیمت 11 میلیون و 970 هزار تومان رسید؛ این در حالی است که قیمت سکه طرح جدید صبح امروز بالای 12 میلیون تومان بود.

همچنین امروز قیمت نیم سکه تغییری نکرد و با قیمت شش میلیون و 400 هزار تومان معامله شد. ربع سکه هم با کاهش 50 هزار تومانی با قیمت چهار میلیون و 350 هزار تومان فروخته شد. سکه گرمی هم با 20 هزار تومان کاهش با قیمت دو میلیون و 400 هزار تومان داد و ستد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن