اخباررویدادهاصنف طلا و جواهرکسب و کار

اجرت سکه های ضرابخانه آمریکا ،به بالاترین نرخ طی ۶سال اخیر رسید

به گزاش گروه نشریات طلا و به نقل از بلومبرگ فارسی:کاهش تولید و عرضه طلا در سراسر دنیا و محدودیت ارسال آن به اقصی نقاط جهان به دلیل مقررات مرتبط با قرنطینه ناشی از پاندمی کرونا، اجرت سکه‌های طلای آمریکا را به بالاترین سطح در ۶ سال اخیر رساند.

سرمایه گذاران به نظر نمی‌توانند در دوران پاندمی کرونا دسترسی کافی به طلا داشته باشند و در نتیجه مایلند تا برای به دست آوردن فلز زرد، مبالغ هنگفتی را هزینه کنند.

مصرف‌کنندگانی که قصد خرید سکه‌های طلا را دارند به طور معمول باید مبلغ بیشتری را در مقایسه با قیمت اعلام شده هر اونس طلا در بازارهای مالی لندن و نیویورک، پرداخت کنند و براساس اظهارات «رابرت هیگینز» مدیر اجرایی ارشد گروه دارایی آرژنت مستقر در ویلمینگتون در ایالت دلاور، این مابه التفاوت در دو ماه گذشته با افزایش سه برابری به ۱۳۵ دلار رسیده است.

هیگینز در گفتگویی با اشاره به سکه طلای مشهور آمریکا گفت: سکه طلای امریکن گلد ایگل تاکنون چنین اجرت ساختی را تجربه نکرده است.

این افزایش تحت تاثیر قرنطینه مرتبط با ویروس کرونا، تشدید شده است؛ اقدامی الزامی که در نهایت عرضه سکه و شمش را برای ارسال به اقصی نقاط جهان تحت فشار قرار داده و در عین حال، سرمایه گذارانی را که بازارهای جهانی و هرج و مرج اقتصادی باعث نگرانی و اضطرابشان شده است، به عنوان سرمایه ای امن به طمع انداخته است.

هیگینز افزود: تا زمانی که جهان بر ناهماهنگی جاری غلبه کرده و به روال عادی عرضه و تقاضا بازگردد، این ماه به التفاوت باقی خواهد ماند. بر اساس آمار و ارقام ثبت شده توسط Certified Coin Exchangeُ، اجرت سکه‌های طلا به بالاترین حد در ۶ سال اخیر رسیده است.

براساس گزارش شواری جهانی طلا، میزان تقاضای شمش و سکه در سال گذشته با کاهش ۲۰ درصدی مواجه شد وب به پایین ترین سطوح خود از سال ۲۰۰۹ به بعد رسید، اما به دنبال هجوم سرمایه گذاران برای خرید طلای ضرابخانه آمریکا در مارس ۲۰۲۰، روند نزولی تقاضای سکه با بیشترین سرعت در سه سال اخیر، وارونه شد.

هیگینز ۴۰ ساله، شرکتی را اداره می‌کند که به طور ماهانه معمولا با یک تا ۱.۵ میلیون اونس طلا سر و کار دارد. به گفته وی، این رقم در ماه مارس و همزمان با جهش اجرت، به بیش از ۶.۵ میلیون اونس افزایش پیدا کرده است.

با توجه به اینکه برخی از کارخانه های فرآوری طلا نیمه فعال هستند، هیگینز انتظار دارد فشردگی نوسانات طی ماه های آتی کاهش پیدا کند. شرکت میش مونترا اینترنشنال فعال در حوزه خرید و فروش سکه و فلزات گرانقیمت در قالب شمش و مشابه آن که در ایالت کالیفرنیا واقع شده است، برای مدت سه تا چهار هفته سکه‌های طلا را با قیمت‌هایی بسیار گزاف فروخته است.

این شرکت روز پنج‌شنبه به مشتریان خود اعلام کرد که سکه‌های یک اونسی موجود در انبارش را با اجرت ۷درصدی یا به قیمت تقریبی یک هزار و ۸۵۱ دلار به فروش گذاشته است؛ این در حالی بود که قیمت لحظه‌ای طلا در بازار روز جمعه کار خود را با قیمت ۱۷۲۹.۶۰ دلار به پایان رساند.

رییس این شرکت در اینباره گفت: منطقی نیست؛ در بازار فاکتوری وجود دارد که باعث شده بسیاری از خریداران دیگر به سیستم اعتماد نکرده و برای اینکه خیالشان راحت باشد فلزات گرانبهای خود را به اصطلاح زیر بالش خود داشته باشند.
بلومبرگ فارسی
.
.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن