اخباررویدادهاسبک زندگیصنف طلا و جواهرکسب و کار
موضوعات داغ

آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 20 آبان 99

قیمت طلا، سکه و ارز در بازار طی روزهای نخست ابتدای هفته جاری نسبت به روزهای قبل با افزایش همراه شده‌اند. اما آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۲۰ آبان چقدر بود؟

به گزارش  گروه نشریات تخصصی طلا و جواهر ایران به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز دوشنبه ۱۹ آبان با 56,800 تومان افزایش،یک میلیون و 223 هزار و 100 تومان معامله شد.

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر افت ارزش دلار و امیدواری به اقدامات محرک مالی بزرگ‌تر در دولت رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، روندی صعود را طی می‌کرد که ناگهان خبر موفقیت 90‌درصدی تست مرحله سوم واکسن کرونا شرکت دارویی فایزر بر ارزش دلار تاثیر گذاشت وبه شدت از ارزش اونس طلا در بازار جهانی کاست.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در ساعت 16 به وقت تهران به ۱۹15 دلار  و تا ساعت 19 به 1880 دلارکاهش یافت. بهای معاملات طلا روز جمعه تا مرز ۱۹۶۰ دلار و ۱۳ سنت نیز پیش رفته بود که بالاترین قیمت از ۱۷ سپتامبر بود. خبر موفقیت شرکت دارویی در تست واکسن کرونا به ارزش شاخص دلار افزود. شاخص دلار که روز دوشنبه به پایین‌ترین حد در ۱۰ هفته اخیر نزول کرده بود، بار دیگر افزایش یافت و طلای جهانی را به کمترین مقدار آن در سه روز گذاشته کشاند.

سکه 13 میلیونی شد

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، به ۱۳ میلیون و 1۰۰ هزار تومان رسید که افزایش 500 هزار تومانی را نسبت به روز گذشته نشان می‌دهد. همچنین بهای هر نیم سکه و ربع سکه که روند صعودی داشت در ادامه روز از سقف روزانه عقب نشینی کرد.قیمت نیم سکه ۷ میلیون تومان که نشان‌دهنده 100‌هزار‌تومان افزایش و ربع‌سکه به 4 میلیون‌و 900هزار‌تومان رسیده است که گویای افزایش200 هزار تومانی است.

قیمت طلا، سکه و ارز در بازار طی روزهای نخست ابتدای هفته جاری نسبت به روزهای قبل با افزایش همراه شده‌اند که یکی از دلایل اصلی چرخش انتطارات تورمی و افزایش نرخ دلار در داخل است، جو روانی حاکم در بازار ارز موجب شده تا بار دیگر نوسانات شدید قیمتی در بازار سکه به‌وجود آید و دلار نیز از سد قیمتی 26 هزار تومان عبور کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن